לייעוץ חינם התקשרו:
077-4340855

הבלוג שלנו


Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/?ids=https://ofrix.co.il/הבלוג-שלנו/item/23-חשיבות-דף-נחיתה-לקידום-מכירות): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/ofrixco/public_html/.ofrixjoom/plugins/content/bt_socialshare/bt_socialshare.php on line 714

חשיבות דף נחיתה לקידום מכירות

בשנים האחרונות חלה בעולם כולו ובישראל בפרט עלייה חדה בקניות דרך האינטרנט, העלייה הזו היא תוצאה של מגמה בפתיחות שמגלים הישראלים ברשת האינטרנט, זה התחיל בעשור הקודם שהאינטרנט שימש בעיקר לחיפוש מידע,

השוואת מחירים וקריאת ביקורות על מוצרים ושירותים, וזה המשיך, כנראה בעקבות כניסת חברות גדולות ואמינות למכירות באינטרנט, גם לרכישה און ליין בהיקף גדול וגם בקרב קהל מבוגר יותר.

כיום בתי עסק ומותגים גדולים מבינים את הפוטנציאל העצום של נוכחות ברשת האינטרנט ולרובם יש חנות און ליין למכירה, או דף נחיתה שקורא ללקוחות פוטנציאליים למלא את פרטיהם ואז מטעם העסק חוזרים אליהם באמצעות המייל או טלפונית ומנסים לבצע מכירה, במאמר זה נעסוק בחשיבות העצומה של עמוד נחיתה איכותי שיניב את ביצועי ההמרה הטובים ביותר (משמעות המילה המרה היא הפיכת לקוח מתעניין ללקוח שקונה או שנרשם ובעצם מבקש שיחזרו אליו לצורך קבלת מידע נרחב יותר לפני הרכישה, כלומר דף נחיתה טוב ימיר לקוח מתעניין שהגיע לעמוד נחיתה, קרא אותו ובזכות העובדה שהוא העביר את המסר בצורה ברורה ונכונה, הוא נרשם ובעצם בוצעה המרה של לקוח).

אז מה זה בעצם דף נחיתה טוב?

יש מספר כללי ברזל:

 1. מסר ברור וקליט – חשוב מאד שתהיה כותרת עד שתי שורות, שתסביר מה המוצר/השירות ומה היתרון שלו, אסור להעמיס את הדף במלל רב, זה מבריח גולשים שלרוב אין להם כוח לקרוא יותר מדיי.
 2. תמונה – תמונה גדולה וברורה של המוצר או השירות, תמונה חדה שלא מכילה יותר מדי אלמנטים.
 3. שם המותג: אם הוא מוכר צריך להיות בולט.
 4. רשימה קצרה, עד 5, יתרונות של המוצר/שירות מול המתחרים או מוצרים דומים.
 5. במקום בולט, בדרך כלל בצד ימין, שלוש שדות למילוי: שם, מייל וטלפון, וכפתור "שלח".

רשת האינטרנט עמוסה לעייפה בפרסומות ודפי נחיתה שקופצים, לעיתים קרובות מבלי שנרצה, מצב זה גורם לתחרות עזה מאד על העין של גולש האינטרנט שהוא הלקוח הפוטנציאלי שלנו, משתמש אינטרנט ממוצע נחשף ל-20 דפי נחיתה ביום! ואנחנו צריכים להגיע למצב שהלקוח הפוטנציאלי יגיע לדף יבין מיד מה המוצר ושהעיצוב יגרה אותו לקרוא עוד ובהמשך גם למלא פרטים.

 

להלן דוגמאות למספר דפי נחיתה מוצלחים מאד שהניבו לבעלי העסק שלהם מספר רב של עסקאות, בהמשך תוכלו לקרוא מספר טיפים מרומן ברנשטיין שהוא אחד המעצבים הגרפיים המוצלחים ביותר בתחום.

http://land.emsclub.co.il/
http://ofrix.co.il/sms/
http://dogmen.co.il/marketing/adword-campaign/lpv1/
http://ofrix.co.il/clients/almog-group/
http://ofrix.co.il/clients/profesor/
http://www.studiohagar.co.il/lp/

טיפים חשובים לעיצוב מקצועי של הדף נחיתה:

 1. איכות העיצוב
  אל תתפשרו על העיצוב - בסופו של דבר כל הרעיונות שלכם לשיווק של מוצר או שירות שלכם עוברים לגולש דרך העיניים שלו ובעזרת עיצוב גרפי מקצועי ניתן לשלוט בכך ולכוון את הגולש לקנות את מה שמציעים לו.
 2. תמונות אווירה ותמונות של המוצר
  השקיעו בתמונות שהולכים להיות בדף נחיתה, אם צריך אפילו עדיף לשכור שירותים של צלם מקצועי. תמונות איכותיות משפיעות לא רק על תצוגת המוצר או יצירת אווירה מסוימת, אלא גם מהוות השראה רבה למעצב.
 3. צבעים ופונטים (גופנים) בדף נחיתה
  הקפידו על צבעוניות וטיפוגרפיה נכונים: קודם כל אם יש לכם כבר מיתוג וזהות עסקית עם חוקים גרפיים קיימים - אז עדיף להיצמד לכך גם בעיצוב של דף נחיתה. מומלץ שלא יהיה ריבוי צבעים ופונטים (רק אם לא בניתם קונספט מיוחד שמתבסס על זה). כמו כן ניתן להיעזר בצבעיים להבלטת אלמנטים חשובים בדפי נחיתה: אם למשל צבע רקע שלכם לבן ורקע של הטופס למילוי פרטים אדום - אז הטופס יבלוט לעיין של הגולש וימשוך את תשומת ליבו. לפני הבלטה בעזרת צבעיים חשוב כמובן גם להגדיר מה יותר חשוב להדגיש בפניי הלקוח הפוטנציאלי מבחינה שיווקית. עדיף להשתמש בפונטים אחידים ולשחק רק עם הגדלים שלהם, צבעוניות ועימוד.
 4. בניית דף נחיתה מבחינה טכנית:
  גם כשהעיצוב מוכן חשוב להקפיד על כך שהדף לא יצא כבד מדי ויטען מהר, שכפתורים וקישורים שבו יהיו ברורים ואינטרקטיביים (זזים או מחליפים צבע במעבר עכבר). תשתדלו לבנות את הדף בצורה חכמה שבעתיד תוכל לשנות אותו מדי פעם לצורך מעקבים סטטיסטיים שח ביצועים, במילים אחרות A/B Testing (אם תעשו דף במשך שבוע אחד עם כפתור שליחה בצבע אחר ועם טקסט אחר להבדיל משבוע מקודם, ותזהו שיש עלייה בהמרות - אז הרווחתם, ולמדתם איך עדיף לעדכן את דף הנחיתה מבחינת תוכן ומראה)
 5. קומפוזיציה, קשר בין אלמנטים
  בדיקת קומפוזיציה (מיקום אלמנטים וקשר ביניהם), גדלי פונט וצבעוניות: ישנה שיטה אצל ציירים לבדוק קומפוזיציה של היצירות שלהם. מה שצריך לעשות זה להתרחק כ-1-2 מטרים, להסתובב ליצירה עם הגב להתכפל ככה שתוכלו להסתכל עליה בין הרגליים. כך הראייה שלכם אחרי כמה שניות של עמידה הופכת ללא מפוקסת ומטושטשת. בצורה כזו ניתן להתבונן על קשר בין אלמנטים קצת מעבר למה שרואים בצורה רגילה. נשמע לכם מוזר?
  אז בואו ננסה לבצע את התרגיל: אם נראה לכם שטריק עם הצפייה בין הרגליים יראה קצת מצחיק מהצד, אז אתם יכולים סתם לזייף מצב כאילו אתם מתבוננים בדף נחיתה כלשהו כאילו רק עכשיו התעוררתם, לפזל קצת את הראייה ולהשתדל לא לעשות פוקוס. או שניתן גם להשתמש בתוכנות לעריכת תמונה שמאפשרות לעשות פילטר מסוגBLUR (טשטוש).

 

להלן דף נחיתה הראשון:

דוגמה לדף נחיתה

מה אנחנו רואים בו?

 • לוגו ותמונה לא ברורה (אולי מקשים של טלפון)
 • כתמים קטנים צבעוניים מתח לתמונה
 • כותרת ראשית שניתן לקרוא אותה
 • טקסט עם ריבועים ירוקים קטנים ליד, ככל הנראה הבלטות של יתרונות השירות
 • כתמים ירוקים למטה בצד ימין ואזור מתחת ללוגו שקשה לזיהוי. גולשים וותיקים יוכלו לנחש שאחד החלקים הוא כלי של רשת חברתית פייסבוק
 • הכי קשה לזיהוי זהו הטופס והמשפט שמניע למלא אותו - אבל אם נתאמץ נוכל להבין איפה זה נמצא

 

דף נחיתה השני:

שיווק דף נחיתה

מה שניתן לראות בדף:

 • לוגו וכותרת גדולה וניתנת לקריאה
 • מתחת ללוגו רשימה כלשהי כנראה של יתרנות או שירותי החברה שמתחתיהם יש גם חותמת איכות או רישיון כלשהו
 • ליד החותמת מופיעה גם תמונה ברורה של מאלף כלבים או דוגווקר עם לוגו של החברה על החולצה
 • חץ וכיתוב מניע להירשם
 • טופס וכפתור שרואים עליו כיתוב "שלח" עם עוד תוספת אדומה שיוצרת קונטרסט מוחלט בין שאר האלמנטים בדף וכך מושכת את העיין באופן אוטומטי.

לפי הדף השני, למרות שהכותרת המשנית שלו וטקסטים של הסברים לא ברורים, ניתן אינטואיטיבית להבין שהדף נחיתה שייך למאלף כלבים כלשהו, או מישהו שמטפל בכלבים / שומר עליהם. כמו כן העיין מתרגלת לפלטה של צבעים אחידים וזהות גרפית של העסק, ואם הכרתם בעבר את החברה או שתכירו בעתיד - תוכלו לקשר בתת תמודה שכבר לא פעם אחד אתם שומעים על המוצר.

תרגיל זה מדגים איך דף נחיתה עם עיצוב יותר נכון יכול להיות יותר ברור וקליל אפילו עם אנחנו מסתכלים עליו עם עיינים חצי סגורות :-)

 

לסיכום: עיצוב נקי, מקצועי, שכולל מחשבה של אנשי מקצוע מאחורי זה יכול להביא להמרות הרבה יותר גבוהות. דף נחיתה לא פחות חשוב מממשק משתמש של מערכת או אתר מורכב ואמור להיות פשוט לניווט, ברור ונוח. הטקסטים והעטיפה הגראפית שלו צריכים להביא את הגולש באופן אינטואיטיבי להשאיר את פרטיו (אגב גם כאן חשוב לא להגזים - זיכרו, הגולשים עצלנים, וכמה שפחות שדות יצטרכו למלא בטופס ככה גם תזכו יותר אחוזי המרות. לפעמים משווקים מבקשים למלא יותר מדי פרטים - כל הנתונים האלו יכולים לברר גם נציגי שירות שלכם בשיחה עם לקוח).

אל תשכחו גם על הגולשים דרך סמארטפונים וטאבלטים - וחשבו גם על התאמה של הדף נחיתה לדף נחיתה סלולרי

מאמרים נוספים מבית עופריקס פתרונות תקשורת לעסקים: « למה לשלוח ניוזלטר עסקי? איתור שם וכתובת לפי מספר טלפון »

צור קשר

...

להצטרף לרשימת הדיוור של חברת עופריקס:

דוא"ל:
שם פרטי: